LE: Posle drame, finale Benfika – Sevilja!

Benfika u revanšu odolela Juventusu (0:0), a Stefan Mbija u 94. minutu šokirao navijače Valensije – 3:1.

Benfika je posle surovog poraza od Čelsija u prošlogodišnjem finalu (1:2, golom Baneta Ivanovića u 90. i nekom minutu) obezbedila sebi novu šansu da osvoji Ligu Evrope!

Portugalski tim uspeo je da u Torinu odbrani 2:1 iz Lisabona i 14. maja će se vratiti na stadion Juventusa, da se bori za trofej sa ekipom Sevilje.

Akter te utakmice sigurno neće biti Lazar Marković, zbog crvenog kartona koji je dobio nakon izlaska iz igre u finišu utakmice!?

Sevilja se posle 2:0 od prošlog četvrtka, nalazila na dva minuta od eliminacije, pošto je Valensija vodila sa 3:0 i uspešno odbijala sve napade gostiju.

Onda je u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena izveden aut sa desne strane, štoper Federiko Facio je glavom prosledio loptu ka petercu, gde je najviše skočio Stefan Mbija i golom za 3:1 utišao skoro čitave tribine Mestalje.

Finale Lige Evrope igra se 14. maja u Torinu.