Real Madrid šampion Evrope!

Madridski Real jedini je klub sa dvocifrenim brojem titula prvaka Evrope, posle pobede nad gradskim rivalom Atletikom sa 4:1 za 10. titulu u finalu Lige šampiona! U meču odigranom u Lisabonu, Atletiko je sa 1:0 vodio do 93. minuta kada je Serhio Ramos doneo produžetak kraljevskom klubu, a “jorgandžije” su nokautirane golovima Bejla, Marsela i Ronalda iz penala u dodatnih 30 minuta.

U dramatičnom finalu, prvom gradskom okršaju za titulu u istoriji najjačeg klupskog takmičenja, tim Karla Anćelotija slomio je protivnika u produžetku, nakon što se provukao minut i po pre kraja regularnog toka!

Atletiko je vodio od greške Ikera Kasiljasa i gola Dijega Godina u 35. minutu, do trećeg minuta nadoknade, kada je Serhio Ramos izjednačio na centaršut Luke Modrića iz kornera.

real

Bedem prvaka Španije nije izdržao žestoki nalet “kraljevskog kluba” u finišu. “Jorgandžije” su se u završnici koncentrisale isključivo na odbranu svog gola, što su Anćelotijevi igrači znali da kazne.